نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5

نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5


نحوه ثبت سفارش جدید در FBS MT4
1. پس از باز کردن برنامه، یک فرم ورود مشاهده می کنید که باید با استفاده از لاگین و رمز عبور خود را تکمیل کنید. سرور واقعی را برای ورود به حساب واقعی خود و سرور آزمایشی را برای حساب آزمایشی خود انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
2. لطفاً توجه داشته باشید که هر بار که یک حساب کاربری جدید باز می‌کنید، یک ایمیل برای شما ارسال کنید (یا به تنظیمات حساب در قسمت شخصی بروید) که حاوی ورود به حساب (شماره حساب) و رمز عبور است.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
پس از ورود به سیستم، به پلتفرم متاتریدر هدایت خواهید شد. نمودار بزرگی را خواهید دید که نشان دهنده یک جفت ارز خاص است.

3. در بالای صفحه، یک منو و یک نوار ابزار پیدا خواهید کرد. از نوار ابزار برای ایجاد سفارش، تغییر بازه های زمانی و شاخص های دسترسی استفاده کنید.
MetaTrader 4 Menu Panel
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
4. Market Watchرا می توان در سمت چپ یافت که جفت ارزهای مختلف را با قیمت های پیشنهادی و درخواستی آنها فهرست می کند.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
5. قیمت درخواستی برای خرید ارز استفاده می شود و قیمت پیشنهادی برای فروش است. زیر قیمت درخواستی، Navigator را خواهید دید ، جایی که می‌توانید حساب‌های خود را مدیریت کنید و نشانگرها، مشاوران متخصص و اسکریپت‌ها را اضافه کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
MetaTrader Navigator
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
MetaTrader 4 Navigator برای خطوط درخواست و پیشنهاد


6. در پایین صفحه می توان ترمینال را پیدا کرد که دارای چندین برگه است که به شما کمک می کند آخرین فعالیت ها را پیگیری کنید، از جمله تجارت، تاریخچه حساب، هشدارها، صندوق پستی، کارشناسان، مجله و غیره. برای مثال، می‌توانید سفارش‌های بازشده خود را در تب Trade مشاهده کنید، از جمله نماد، قیمت ورودی معامله، سطوح توقف ضرر، سطوح سود، قیمت بسته شدن و سود یا زیان. برگه سابقه حساب داده‌ها را از فعالیت‌هایی که اتفاق افتاده است، از جمله سفارش‌های بسته، جمع‌آوری می‌کند.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
7. پنجره نمودار وضعیت فعلی بازار و خطوط درخواست و پیشنهاد را نشان می دهد. برای باز کردن یک سفارش، باید دکمه New Order را در نوار ابزار فشار دهید یا جفت Market Watch را فشار دهید و New Order را انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
در پنجره ای که باز می شود، خواهید دید:
 • نماد ، به طور خودکار روی دارایی تجاری ارائه شده در نمودار تنظیم می شود. برای انتخاب دارایی دیگر، باید یکی را از لیست کشویی انتخاب کنید. درباره جلسات معاملات فارکس بیشتر بدانید.
 • حجم ، که نشان دهنده اندازه لات است. 1.0 برابر است با 1 لات یا 100000 واحد—ماشین حساب سود از FBS.
 • می توانید Stop Loss و Take Profit را به یکباره تنظیم کنید یا بعداً معامله را تغییر دهید.
 • نوع سفارش می تواند یا Market Execution (یک دستور بازار) یا در انتظار دستور باشد که معامله گر می تواند قیمت ورودی مورد نظر را مشخص کند.
 • برای باز کردن یک معامله، باید بر روی دکمه‌های Sell by Market یا Buy by Market کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
 • سفارشات را با قیمت درخواستی (خط قرمز) باز می‌کنند و با قیمت پیشنهادی (خط آبی) بسته می‌شوند. معامله گران قیمت کمتری می خرند و می خواهند بیشتر بفروشند. فروش سفارشات باز شده با قیمت پیشنهادی و بسته شدن با قیمت پیشنهادی. شما بیشتر می فروشید و می خواهید کمتر بخرید. با فشردن تب Trade می توانید سفارش باز شده را در پنجره ترمینال مشاهده کنید. برای بستن سفارش، باید سفارش را فشار داده و بستن سفارش را انتخاب کنید. می توانید سفارشات بسته شده خود را در برگه سابقه حساب مشاهده کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
به این ترتیب، می‌توانید یک معامله در متاتریدر 4 باز کنید. هنگامی که هدف هر دکمه را بدانید، معامله بر روی پلتفرم برای شما آسان خواهد بود. MetaTrader 4 ابزارهای تحلیل تکنیکال زیادی را به شما ارائه می دهد که به شما کمک می کند مانند یک متخصص در بازار فارکس معامله کنید.

نحوه ثبت سفارشات معلق

تعداد سفارشات معلق در FBS MT4

برخلاف دستورات اجرای فوری، که در آن معامله با قیمت فعلی بازار انجام می‌شود، سفارش‌های در حال انتظار به شما این امکان را می‌دهند تا سفارش‌هایی را تنظیم کنید که پس از رسیدن قیمت به سطح مربوطه که توسط شما انتخاب شده است، باز شوند. چهار نوع سفارش در حال انتظار وجود دارد، اما می‌توانیم آنها را فقط به دو نوع اصلی گروه‌بندی کنیم:
 • سفارش هایی که انتظار شکستن سطح معینی از بازار را دارند
 • سفارش هایی که انتظار بازگشت از یک سطح خاص در بازار را دارند
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5

خرید استاپ

سفارش توقف خرید به شما این امکان را می دهد که سفارش خرید را بالاتر از قیمت فعلی بازار تعیین کنید. این بدان معناست که اگر قیمت فعلی بازار 20 دلار و توقف خرید شما 22 دلار باشد، پس از رسیدن بازار به آن قیمت، یک خرید یا موقعیت خرید باز می شود.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5

فروش توقف

دستور توقف فروش به شما این امکان را می دهد که سفارش فروش را زیر قیمت فعلی بازار تعیین کنید. بنابراین اگر قیمت فعلی بازار 20 دلار و قیمت توقف فروش شما 18 دلار باشد، پس از رسیدن بازار به آن قیمت، یک موقعیت فروش یا «خرد» باز خواهد شد.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5

خرید محدود

برعکس توقف خرید، سفارش حد خرید به شما امکان می دهد سفارش خرید را زیر قیمت فعلی بازار تنظیم کنید. این بدان معنی است که اگر قیمت فعلی بازار 20 دلار و قیمت حد خرید شما 18 دلار باشد، پس از رسیدن بازار به سطح قیمت 18 دلار، موقعیت خرید باز می شود.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5

حد فروش

در نهایت، دستور Sell Limit به شما این امکان را می دهد که یک سفارش فروش را بالاتر از قیمت فعلی بازار تعیین کنید. بنابراین اگر قیمت فعلی بازار 20 دلار و قیمت تعیین شده محدودیت فروش 22 دلار باشد، پس از رسیدن بازار به سطح قیمت 22 دلار، موقعیت فروش در این بازار باز می شود.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5


باز کردن سفارشات معلق

شما می توانید به سادگی با دوبار کلیک کردن بر روی نام بازار در ماژول Market Watch، یک سفارش در انتظار جدید را باز کنید. پس از انجام این کار، پنجره سفارش جدید باز می شود و می توانید نوع سفارش را به سفارش در انتظار تغییر دهید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
در مرحله بعد، سطح بازاری را که سفارش معلق در آن فعال می شود، انتخاب کنید. همچنین باید اندازه موقعیت را بر اساس حجم انتخاب کنید.

در صورت لزوم، می توانید تاریخ انقضا ("انقضا") را تعیین کنید. پس از تنظیم همه این پارامترها، بسته به اینکه می‌خواهید طولانی یا کوتاه شوید، یک نوع سفارش دلخواه را انتخاب کنید و دکمه "مکان" را متوقف یا محدود کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
همانطور که می بینید، سفارشات در حال انتظار از ویژگی های بسیار قدرتمند MT4 هستند. زمانی که نمی‌توانید دائماً بازار را برای نقطه ورود خود تماشا کنید، یا اگر قیمت یک ابزار به سرعت تغییر می‌کند و نمی‌خواهید فرصت را از دست بدهید، بسیار مفید هستند.

نحوه بستن سفارشات در FBS MT4

برای بستن یک موقعیت باز، روی "x" در تب Trade در پنجره ترمینال کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
یا روی ترتیب خط روی نمودار کلیک راست کرده و «close» را انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
اگر می‌خواهید فقط بخشی از موقعیت را ببندید، روی ترتیب باز کلیک راست کرده و "Modify" را انتخاب کنید. سپس در قسمت Type گزینه instant execution را انتخاب کرده و قسمتی از موقعیت را که می خواهید ببندید انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
همانطور که می بینید، باز کردن و بستن معاملات خود در MT4 بسیار شهودی است و به معنای واقعی کلمه فقط یک کلیک طول می کشد.


با استفاده از Stop Loss، Take Profit و Trailing Stop در FBS MT4


یکی از کلیدهای دستیابی به موفقیت در بازارهای مالی در بلندمدت، مدیریت ریسک محتاطانه است. به همین دلیل است که توقف ضرر و کسب سود باید بخشی جدایی ناپذیر از معاملات شما باشد.

بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه از آنها در پلتفرم MT4 خود استفاده کنیم تا مطمئن شویم که چگونه ریسک خود را محدود کرده و پتانسیل معاملاتی خود را به حداکثر برسانید.


تنظیم Stop Loss و Take Profit

اولین و ساده ترین راه برای افزودن Stop Loss یا Take Profit به معامله خود این است که آن را بلافاصله و هنگام ثبت سفارش های جدید انجام دهید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
برای انجام این کار، کافی است سطح قیمت خاص خود را در فیلدهای Stop Loss یا Take Profit وارد کنید. به یاد داشته باشید که زمانی که بازار بر خلاف موقعیت شما حرکت می کند، Stop Loss به طور خودکار اجرا می شود (از این رو نام آن: توقف ضررها است)، و سطوح Take Profit زمانی که قیمت به هدف سود مشخص شده شما برسد، به طور خودکار اجرا می شود. این به این معنی است که شما می توانید سطح Stop Loss خود را زیر قیمت فعلی بازار و سطح سود را بالاتر از قیمت فعلی بازار قرار دهید.

مهم است که به یاد داشته باشید که Stop Loss (SL) یا Take Profit (TP) همیشه به یک موقعیت باز یا یک سفارش در حال انتظار متصل است. پس از باز شدن معامله و نظارت بر بازار، می توانید هر دو را تنظیم کنید. این یک دستور محافظتی برای موقعیت شما در بازار است، اما البته برای باز کردن موقعیت جدید لازم نیست. همیشه می‌توانید بعداً آنها را اضافه کنید، اما ما به شدت توصیه می‌کنیم همیشه از موقعیت‌های خود محافظت کنید*.


اضافه کردن سطوح توقف ضرر و کسب سود

ساده ترین راه برای افزودن سطوح SL/TP به موقعیت باز شده خود، استفاده از خط معاملاتی در نمودار است. برای انجام این کار، به سادگی خط تجارت را به سمت بالا یا پایین به سطح خاصی بکشید و رها کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
هنگامی که سطوح SL/TP را وارد کردید، خطوط SL/TP روی نمودار ظاهر می شوند. به این ترتیب شما همچنین می توانید سطوح SL/TP را به سادگی و به سرعت تغییر دهید.

شما همچنین می توانید این کار را از ماژول "Terminal" پایین نیز انجام دهید. برای افزودن یا اصلاح سطوح SL/TP، به سادگی روی موقعیت باز یا سفارش در حال انتظار خود کلیک راست کرده و «تغییر یا حذف سفارش» را انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
پنجره اصلاح سفارش ظاهر می شود و اکنون می توانید SL/TP را بر اساس سطح دقیق بازار یا با تعیین محدوده امتیاز از قیمت فعلی بازار وارد یا تغییر دهید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5


توقف دنباله دار


Stop Losses برای کاهش ضرر در زمانی که بازار برخلاف موقعیت شما حرکت می کند در نظر گرفته شده است، اما می توانند به شما کمک کنند تا سود خود را نیز قفل کنید.

اگرچه ممکن است در ابتدا کمی غیر منطقی به نظر برسد، اما در واقع درک و تسلط بر آن بسیار آسان است.

فرض کنید یک موقعیت خرید باز کرده اید و بازار در مسیر درستی حرکت می کند و در حال حاضر معامله شما را به یک معامله سودآور تبدیل می کند. Stop Loss اصلی شما، که در سطحی کمتر از قیمت باز شما قرار گرفته بود، اکنون می تواند به قیمت باز شما منتقل شود (بنابراین می توانید یکنواخت شوید) یا بالاتر از قیمت باز (بنابراین شما تضمین سود دارید).

برای اینکه این فرآیند به صورت خودکار انجام شود، می توانید از Trailing Stop استفاده کنید.این می تواند یک ابزار واقعاً مفید برای مدیریت ریسک شما باشد، به ویژه زمانی که تغییرات قیمت سریع است یا زمانی که قادر به نظارت مداوم بر بازار نیستید.

به محض اینکه موقعیت سودآور شد، Trailing Stop شما به طور خودکار قیمت را دنبال می کند و فاصله تعیین شده قبلی را حفظ می کند.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
با پیروی از مثال بالا، لطفاً به خاطر داشته باشید که معامله شما باید به اندازه کافی سود داشته باشد تا Trailing Stop بالاتر از قیمت باز شما حرکت کند، قبل از اینکه سود شما تضمین شود.

توقف‌های انتهایی (TS) به موقعیت‌های باز شده شما متصل می‌شوند، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر یک توقف در MT4 دارید، باید پلتفرم را باز داشته باشید تا آن را با موفقیت اجرا کنید.

برای تنظیم Trailing Stop، روی موقعیت باز در پنجره "Terminal" کلیک راست کرده و مقدار پیپ مورد نظر خود را از فاصله بین سطح TP و قیمت فعلی در منوی Trailing Stop مشخص کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
Trailing Stop شما اکنون فعال است. این بدان معنی است که اگر قیمت ها به سمت بازار سودآور تغییر کند، TS اطمینان حاصل می کند که سطح توقف ضرر به طور خودکار از قیمت پیروی می کند.

توقف انتهایی شما به راحتی با تنظیم "هیچ" در منوی توقف انتهایی غیرفعال می شود. اگر می خواهید به سرعت آن را در تمام موقعیت های باز شده غیرفعال کنید، فقط "حذف همه" را انتخاب کنید.

همانطور که می بینید، MT4 راه های زیادی برای محافظت از موقعیت های خود در چند لحظه در اختیار شما قرار می دهد.

*در حالی که سفارشات Stop Loss یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از مدیریت ریسک شما و حفظ ضررهای احتمالی در سطوح قابل قبول هستند، اما امنیت 100٪ را ارائه نمی دهند.

استفاده از استاپ ضررها رایگان است و از حساب شما در برابر حرکات نامطلوب بازار محافظت می کند، اما لطفاً توجه داشته باشید که هر بار نمی توانند موقعیت شما را تضمین کنند. اگر بازار به طور ناگهانی نوسان کرد و از سطح توقف شما فاصله گرفت (از یک قیمت به قیمت دیگر بدون معامله در سطوح بین جهش کرد)، ممکن است موقعیت شما در سطحی بدتر از آنچه درخواست شده است بسته شود. این به لغزش قیمت معروف است.

توقف ضرر تضمین شده، که خطر لغزش ندارد و تضمین می کند که موقعیت در سطح توقف ضرری که درخواست کرده اید بسته می شود، حتی اگر بازاری علیه شما حرکت کند، به صورت رایگان با یک حساب کاربری اولیه در دسترس هستند.

سوالات متداول متاتریدر

چگونه به حساب معاملاتی خود وارد شوم؟

نحوه راه اندازی اتصال در صورتی که خطای "NO CONNECTION" در متاتریدر دارید:

1 روی "File" (گوشه سمت چپ بالا در متاتریدر) کلیک کنید.

2 "ورود به حساب تجاری" را انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
3 شماره حساب را در بخش "ورود" وارد کنید.

4 رمز معاملاتی (برای امکان معامله) یا رمز سرمایه گذار (فقط برای مشاهده فعالیت، گزینه ثبت سفارش خاموش خواهد شد) را در قسمت "رمز عبور" وارد کنید.

5 نام سرور مناسب را از لیست پیشنهادی در بخش "سرور" انتخاب کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
لطفا به اطلاع برسانید که شماره سرور در هنگام افتتاح حساب به شما داده شده است. اگر شماره سرور خود را به خاطر نمی آورید، می توانید هنگام بازیابی رمز معاملاتی خود، آن را بررسی کنید.
همچنین، می توانید به جای انتخاب آدرس سرور، آن را به صورت دستی وارد کنید.

چگونه به اپلیکیشن موبایل MetaTrader4 وارد شویم؟ (اندروید)

ما به شما توصیه می کنیم که برنامه MetaTrader4 را برای دستگاه خود مستقیماً از سایت ما دانلود کنید. این به شما کمک می کند تا به راحتی با FBS وارد شوید.

برای ورود به حساب MT4 خود از یک برنامه تلفن همراه، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:

1. در صفحه اول ("حساب ها") روی علامت "+" کلیک کنید:
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
2 در پنجره باز شده، روی "ورود به سیستم" کلیک کنید. یک حساب موجود» را فشار دهید.

3 اگر پلتفرم را از وب سایت ما دانلود کرده باشید، به طور خودکار "FBS Inc" را در لیست کارگزاران خواهید دید. با این حال، باید سرور حساب خود را مشخص کنید:
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
اعتبار ورود، از جمله سرور حساب، در هنگام افتتاح حساب در اختیار شما قرار گرفت. اگر شماره سرور را به خاطر نمی آورید، می توانید با کلیک بر روی شماره حساب تجاری خود در وب Personal Area یا FBS Personal Area آن را در تنظیمات حساب پیدا کنید:

4 اکنون، جزئیات حساب را وارد کنید. در قسمت "ورود" شماره حساب خود را وارد کنید و در قسمت "رمز عبور" رمز عبور ایجاد شده برای شما در هنگام ثبت نام حساب کاربری را تایپ کنید:
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5 نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
5. روی "ورود" کلیک کنید.

اگر برای ورود به سیستم مشکل دارید، لطفاً یک رمز عبور تجاری جدید در منطقه شخصی خود ایجاد کنید و سعی کنید با رمز عبور جدید وارد شوید.

چگونه وارد اپلیکیشن موبایل MetaTrader5 شویم؟ (اندروید)

ما به شما توصیه می کنیم برنامه MetaTrader5 را برای دستگاه خود مستقیماً از سایت ما دانلود کنید. این به شما کمک می کند تا به راحتی با FBS وارد شوید.

برای ورود به حساب MT5 خود از یک برنامه تلفن همراه، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:

1 در صفحه اول ("Accounts") روی علامت "+" کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
2 اگر پلتفرم را از وب سایت ما دانلود کرده باشید، به طور خودکار "FBS Inc" را در لیست کارگزاران خواهید دید. روی آن کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
3 در قسمت "ورود به یک حساب موجود" سرور مورد نیاز خود را انتخاب کنید (واقعی یا نسخه ی نمایشی)، در قسمت "ورود"، لطفاً شماره حساب خود را تایپ کنید و در قسمت "رمز عبور" رمز عبور ایجاد شده برای شما را در طول انجام کار تایپ کنید. ثبت حساب
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
4 روی "ورود" کلیک کنید.

در صورتی که برای ورود به سیستم مشکل دارید، لطفاً یک رمز عبور تجاری جدید در منطقه شخصی خود ایجاد کنید و سعی کنید با رمز عبور جدید وارد شوید.

چگونه وارد اپلیکیشن موبایل MetaTrader5 شویم؟ (iOS)

ما به شما توصیه می کنیم برنامه MetaTrader5 را برای دستگاه خود مستقیماً از سایت ما دانلود کنید. این به شما کمک می کند تا به راحتی با FBS وارد شوید.

برای ورود به حساب MT5 خود از برنامه تلفن همراه، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:

1 روی "تنظیمات" در قسمت پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
2 در بالای صفحه، لطفاً روی «حساب جدید» کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
3 اگر پلتفرم را از وب سایت ما دانلود کرده باشید، به طور خودکار "FBS Inc" را در لیست کارگزاران خواهید دید. روی آن کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
4 در قسمت "استفاده از حساب موجود" سرور مورد نیاز خود (واقعی یا نسخه ی نمایشی) را انتخاب کنید، در قسمت "ورود" لطفا شماره حساب خود را وارد کنید و در قسمت "رمز عبور" رمز عبور ایجاد شده برای شما در هنگام ثبت نام حساب کاربری را تایپ کنید. .
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
5 روی "ورود به سیستم" کلیک کنید.

در صورتی که برای ورود به سیستم مشکل دارید، لطفاً یک رمز عبور تجاری جدید در منطقه شخصی خود ایجاد کنید و سعی کنید با رمز عبور جدید وارد شوید.

تفاوت بین MT4 و MT5 چیست؟

اگرچه بسیاری ممکن است فکر کنند که MetaTrader5 فقط یک نسخه ارتقا یافته از MetaTrader4 است، این دو پلتفرم متفاوت هستند و هر کدام اهداف خاصی را انجام می دهند.

بیایید این دو پلتفرم را با هم مقایسه کنیم:

MetaTr ader4

متاتریدر5

زبان

MQL4

MQL5

مشاور متخصص

انواع سفارشات معلق

4

6

چارچوب زمان

9

21

نشانگرهای داخلی

30

38

تقویم اقتصادی داخلی

نمادهای سفارشی برای تجزیه و تحلیل

جزئیات و پنجره معاملاتی در Market Watch

تیک صادرات داده

چند رشته ای

معماری 64 بیتی برای EAپلتفرم معاملاتی MetaTrader4 دارای یک رابط تجاری ساده و قابل درک است و بیشتر برای معاملات فارکس استفاده می شود.

پلتفرم معاملاتی MetaTrader5 رابط کمی متفاوت دارد و امکان معامله سهام و آتی را می دهد.
در مقایسه با MT4، تاریخچه تیک و نمودار عمیق تری دارد. با استفاده از این پلتفرم، یک معامله گر می تواند از پایتون برای تحلیل بازار استفاده کند و حتی وارد Personal Area شود و بدون خروج از پلتفرم، عملیات مالی (سپرده، برداشت، انتقال داخلی) را انجام دهد. بیشتر از آن، نیازی به به خاطر سپردن شماره سرور در MT5 نیست: این تنها دو سرور دارد - Real و Demo.

کدام متاتریدر بهتر است؟ شما می توانید آن را برای خودتان تصمیم بگیرید.
اگر تنها در ابتدای راه خود به عنوان یک معامله گر هستید، به شما توصیه می کنیم به دلیل سادگی، پلتفرم معاملاتی MetaTrader4 را شروع کنید.
اما اگر شما یک معامله گر باتجربه هستید که به عنوان مثال به ویژگی های بیشتری برای تجزیه و تحلیل نیاز دارید، MetaTrader5 بیشتر به شما می آید.

برای شما آرزوی تجارت موفق دارم!

من می خواهم قیمت Ask را در نمودار ببینم

به‌طور پیش‌فرض، می‌توانید فقط قیمت پیشنهادی را در نمودارها ببینید. با این حال، اگر می خواهید قیمت Ask نیز نمایش داده شود، می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های زیر، آن را با چند کلیک فعال کنید:
 • دسکتاپ؛
 • موبایل (iOS)؛
 • موبایل (اندروید).

دسکتاپ:
ابتدا لطفاً وارد متاتریدر خود شوید.

سپس منوی "Charts" را انتخاب کنید.

در منوی کشویی، لطفاً روی "Properties" کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
یا می توانید به سادگی کلید F8 را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

در پنجره باز شده، تب Common را انتخاب کرده و گزینه Show Ask line را علامت بزنید. سپس روی "OK" کلیک کنید.
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5


موبایل (iOS):
برای فعال کردن خط درخواست در iOS MT4 و MT5، ابتدا باید با موفقیت وارد شوید. پس از آن، لطفاً:

1. به تنظیمات پلتفرم متاتریدر بروید.

2. روی تب نمودارها کلیک کنید:
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5
روی دکمه کنار خط Ask Price کلیک کنید تا روشن شود. برای خاموش کردن مجدد آن، روی همان دکمه کلیک کنید:
نحوه معامله فارکس در FBS MT4/MT5

موبایل (اندروید):
در مورد برنامه اندروید MT4 و MT5، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. روی تب Chart کلیک کنید؛
 2. اکنون، باید روی هر نقطه از نمودار کلیک کنید تا منوی متنی باز شود.
 3. نماد تنظیمات را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 4. برای فعال کردن آن، کادر بررسی خط قیمت را انتخاب کنید.

آیا می توانم از مشاور متخصص استفاده کنم؟

FBS مطلوب ترین شرایط معاملاتی را برای استفاده تقریباً از تمام استراتژی های معاملاتی بدون هیچ محدودیتی ارائه می دهد.

می‌توانید از معاملات خودکار با کمک مشاوران خبره (EAs)، اسکالپینگ (pipsing)، پوشش ریسک، و غیره استفاده

کنید
. شرکت استفاده از استراتژی‌های آربیتراژ را در بازارهای متصل (مانند معاملات آتی ارز و ارزهای نقدی) مجاز نمی‌داند. در صورتی که مشتری به صورت آشکار یا پنهان از آربیتراژ استفاده کند، شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که این سفارشات را لغو کند.

لطفاً در نظر داشته باشید که اگرچه تجارت با EA مجاز است، FBS هیچ مشاور متخصص ارائه نمی دهد. مسئولیت نتایج تجارت با هر مشاور متخصص بر عهده شماست.

ما برای شما آرزوی تجارت موفق داریم!
Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!